9 Април, 2026

Хилъри Клинтън след изслушване по аферата "Епстийн": Призоваването ми бе политически театър, разпитайте и Тръмп

Хилъри Клинтън след изслушване по аферата "Епстийн": Призоваването ми бе политически театър, разпитайте и Тръмп

снимка: БГНЕС

Бившата първа дама дава показания повече от шест часа при доста необичайни обстоятелства

Хилъри Клинтън беше призована от парламентарна комисия, за да каже какво знае за скандалния финансист и осъден сексуален престъпник Джефри Епстийн.

Изслушването се проведе в елитно градче край Ню Йорк, където живее семейство Клинтън. То беше закрито, въпреки че съпругата на 42-рия президент на САЩ Бил Клинтън лично поиска медиите да бъдат допуснати.

Повече от шест часа продължи изслушването пред Конгреса на САЩ на бившата първа дама и държавен секретар . Пред комисията Хилъри Клинтън каза, че никога не е посещавала имотите на Епстийн, не е летяла с частния му самолет и не знае нищо за престъпната му дейност. Клинтън нарече призоваването ѝ „политически театър“ и подкани комисията да разпита Доналд Тръмп, който с години е имал контакти с Епстийн.

"Не зная колко пъти трябва да кажа, че не познавам Джефри Епстийн. Никога не съм била на острова му, в именията или офисите му. Това съм заявявала публично много пъти. Накрая изслушването стана доста странно. Бях питана за НЛО и за "Пицагейт" - една от най-подлите и фалшиви конспиративни теории в интернет. Тя служеше за основа на питания на депутатите към мен", заяви Клинтън.

По-късно днес ще бъде изслушан и Бил Клинтън, който също е общувал редовно със скандалния милионер.

Сподели:

Коментари (0)

Царят е гол или грандиозният провал на Тръмп в Иран

Царят е гол или грандиозният провал на Тръмп в Иран

„Поставихме един нестабилен, нарцистичен луд начело на страната ни"

Зеленски отговори остро за скандала около „Дружба“: Не искам Русия да печели от каквото и да било

Зеленски отговори остро за скандала около „Дружба“: Не искам Русия да печели от каквото и да било

Той също така отбеляза, че обемите петрол, транспортирани по този маршрут, не оказват съществено влияние върху световните цени

Иран ще пропуска през Ормузкия проток не повече от 15 кораба дневно

Иран ще пропуска през Ормузкия проток не повече от 15 кораба дневно

Според руската агенция ТАСС, това е в съгласие със сключеното примирие със САЩ