12 Юни, 2026

Хиляди руснаци се оплакват, че YouTube е блокиран

Хиляди руснаци се оплакват, че YouTube е блокиран
Снимката е илюстративна

Видеоклиповете не се зареждат

Хиляди руски потребители са се оплакали от масово прекъсване на YouTube на 8 август, като са заявили, че нямат достъп до уебсайта от интернет браузъри или телефони.

Това е само поредният случай на прекъсвания на YouTube в цялата страна на фона на опасенията, че властите могат да блокират изцяло уебсайта, съобщи „Киив Индипендънт“.

Към момента на публикацията мониторинговата услуга sboy.rf е регистрирала около 11 500 оплаквания, като 20% от тях са регистрирани в Москва и 8% в Санкт Петербург.

Някои коментатори в платформата DTF съобщават, че видеоклиповете не се зареждат и в мобилните приложения на YouTube и Android.

Руската държавна информационна агенция РИА Новости пише, че при опит за достъп до YouTube браузърът показва известие за липса на връзка.

Все още не е ясно дали прекъсването е пряк резултат от намеса на руските власти.

По-рано през тази седмица независимото издание Meduza писа, че руското правителство е информирало телекомуникационните оператори в страната, че YouTube ще бъде забавен до 128 килобайта в секунда. /БГНЕС


Сподели:
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности

По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна

Христо Грозев: Путин е в паника!  3 покушения в Москва за един ден

Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден

"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той

Тръмп с ново салто мортале!  Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня

Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.

Коментари (0)