18 Юни, 2026

Южна Корея: Ким Чен-ун пропусна ключов национален празник, страх го е от коронавируса?

Южна Корея: Ким Чен-ун пропусна ключов национален празник, страх го е от коронавируса?
Ким Чен-ун

Ким Чен Ун може да е пропуснал ключовия национален празник на страната 15 април, заради притесненията с коронавируса, а не защото е болен. Това заяви Южнокорейският министър на обединението Ким Йонг Чол, предава Reuters.

"Вярно е, че той никога не е пропускал годишнината от рождението на Ким Ир Сен откакто се качи на власт, но много събития и годишнини, включително празненства и банкети бяха отменени по света, заради притеснения около коронавируса", каза министърът по време на парламентарно изслушване.

Той допълни, че в средата на януари също е имало два случая, в които Ким Чен Ун е бил далеч от медийното внимание за по 20 дни.

"Не мисля, че това е особено необичайно, като се има предвид сегашната ситуация", допълни той.
Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)