5 Декември, 2025

Хора на Радев учредиха новата формация „България може“, отричат да са президентска партия

Хора на Радев учредиха новата формация „България може“, отричат да са президентска партия

Иво Русчев, снимка: БГНЕС

В ръководството са Кузман Илиев, Иво Русчев и близкият до Радев проф. Александър Маринов

На политическата сцена се появи нова партия „България може“, чийто учредители отрекоха да са свързани с президента Румен Радев.

Съпредседатели на новата партия са Кузман Илиев и Иво Русчев, заместник е известният политолог и близък до президента Радев проф. Александър Маринов.

Те твърдят, че основни приоритети на „България може“ са добри отношения и със Запада, и с Русия, запазването на ценностната система – семейство от мъж и жена, а също така икономиката, енергетиката и здравеопазването.

„Има изключителна необходимост от създаването на нова партия. Хората не са представени в настоящия политически елит. Ако бяха представени, нямаше въобще да се занимаваме със създаването на нова партия.“ - заяви пред БГНЕС Иво Русчев, един от учредителите и съпредседател на новата политическа формация.

Той е категоричен, че няма адекватна политическа класа в момента, която да представлява интересите на България и хората. „Няма ляво, няма дясно, има национално отговорно. Знаете, че лявата партия в България е дясна, а дясната – лява. Ние се позиционираме да защитаваме интересите на страната.“ - посочи Русчев.

Според него се сблъскваме с хиляди проблеми, които никой не иска да реши. Като основен проблем обаче той посочи политическата криза и корупцията.

Той коментира и връзката на формацията с президента Радев: „Слушаме от ден 1, още от 15 септември, когато направихме пред учредителното събрание. Не мога да потвърдя такова нещо, в никакъв случай.“

Русчев, че е прекалено рано да се говори с кои партии ще си партнира „България може“ и дали ще участва в някакви по-големи коалиции. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

Божидар Божанов: Лъжа е, че без редовно правителство еврозоната ще се провали

"Всякакви технически аспекти на влизането в еврозоната вече трябва да са изпълнени"