15 Януари, 2026

Хората на Доган продължават с рекета към кабинета

Хората на Доган продължават с рекета към кабинета

снимка: БГНЕС

АПС на Чакъров ще решава отново за подкрепата на правителството след скандала в Боянските сараи, предизвикан от Младежкото ДПС, което проведе среща с почетния председател в събота

След скандалите в известните Сараи в Бояна на връх Лазаровден, АПС-Доган отново ще решава дали да продължи подкрепата си за кабинета "Желязков".

Ден преди обсъждането на втория вот на недоверие към коалиционното правителство на Росен Желязков, оперативното ръководство на партията на Ахмед Доган се събира, за да обсъди дали трябва да даде подкрепата си за това управление.

В събота изненадващо почетният председател на разпадналото се вече Движение влезе незаконно в така наречените „Боянските сараи“, където покани на среща Младежкото ДПС. На място пристигна полиция, която през нощта изведе младежите от сградата, собственост на Данаил Папазов. Активисти на Младежкото ДПС заявиха, че срещу тях е използвано насилие. От МВР съобщиха, че са задържали трима души, защото не са се подчинили на заповед. По-късно стана ясно, че собственикът Данаил Папазов ще сигнализира прокуратурата за самоправство с частен имот.

В неделя пред централата на партията екстрено се събра нейното ръководство. Председателят на ПГ на АПС Джевдет Чакъров обеща да не се подават на емоции при решаването на въпроса дали ще продължат да подкрепят управляващото мнозинство.

„В името на страната дадохме подкрепа на основните приоритети, съзнавайки нашите отговорности. Затова няма да подходим емоционално, а принципно и без компромиси. Това не може да продължава така“, отсече Чакъров и призова партньорите в парламентарното мнозинство да изразят позиция за случилото се.

В същото време от Младежкото ДПС призоваха в декларация да се преразгледа участието на парламентарната група на АПС на Доган в управленското мнозинство.

Сподели:

Коментари (1)

  • 10:26, 15 Април, 2025

    Рекетьори и изнудвачи - това е моделът Доган, искат порции и власт.

    Отговор
Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.