16 Декември, 2025

Христо Грозев: Взривяват складове с боеприпаси, обслужващи страни, с които Москва има проблем

Христо Грозев: Взривяват складове с боеприпаси, обслужващи страни, с които Москва има проблем

Христо Грозев

Случаят край Карнобат е предупредителен сигнал

„На този етап само можем да разсъждаваме за взрива в склада на Емилиян Гебрев край Карнобат и дали има намеса на Русия. През последните години е имало 8 взрива на складове, 3 от които български, за които Москва твърди, че обслужват страни, с които има проблем. По-скоро става дума за предупредителен сигнал, а не за случайност. Най-вероятно това да е дело на представител на Руската федерация, но може да става дума и за човек в България, който има проблем с г-н Гебрев“. Това коментира журналистът Христо Грозев пред БТВ по повод вчерашните взривове в склад за боеприпаси край Карнобат.

"На този етап никой не може да каже как ще се развие войната в Украйна, дори и хора, близки до Владимир Путин. Очаква се контраатака в Херсон през септември в Херсон. Всеки ден има битка не за градове и села, а буквално за улица. Украйна получава качествено оръжие и има възможност за тези контраатаки. Няма смисъл да се спекулира със здравето на Владимир Путин. Носи се слух, че той е тежко болен. Въпросът е, че голяма част от елита го вярва, което означава, че има задни мисли спрямо руския президент. Въпросът е кога този елит ще изпита последиците на войната и мисля, че вече започва да навлиза в тази фаза", каза още Христо Грозев. 

Сподели:

Коментари (0)

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Министерството на финансите на САЩ отхвърли офертата на Xtellus за активите на „Лукойл“

Xtellus е консултирала партньори в наддаването, сред които американският милиардер Тод Боели и инвестиционната група Allied Investment Partners от Обединените арабски емирства. Един от източниците посочи, че „Лукойл“ и групата, водена от Xtellus, вече са подписали договор за покупко-продажба на дялове.

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Окупаторите разширяват площадката за изстрелване на "Шахед"-и на 70 км от Украйна

Регистрираните промени показват активното развитие на инфраструктурата за изстрелване, използвана за атаки с дронове камикадзе, като само за месец Русия произвежда 2700 БЛА

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

WSJ: Докато Тръмп се опитва да сключи мир в Украйна, Европа подготвя обществото за нова война

В Европа има опасения, че прекратяването на огъня в Украйна ще освободи руски военни ресурси за атаки срещу други държави