30 Януари, 2026

Христо Христов: Ставащото в къщите на ужасите е процес, който не е започнал вчера

Христо Христов: Ставащото в къщите на ужасите е процес, който не е започнал вчера

Христо Христов, снимка: скрийншот

„Има системна слабост в институциите, които контролират подобни места за настаняване на възрастни хора“

За да се стигне до трагичната ситуация с къщите на ужасите, в които са малтретирани възрастни хора - това е процес, който не е започнал вчера.    

Такава позиция изрази пред бТВ Христо Христов,  преподавател по европейско право.

Юристът отбеляза, че тези домове функционират извън всякакви хуманни стандарти. 

„Има системна слабост в институциите, които контролират подобни места за настаняване на възрастни хора“, посочи той. 

По думите му контролът би трябвало да се осъществява от местните власти, както и от местните подразделения на МЗ и МТСП. 

Сподели:

Коментари (0)

Борисов ще участва в Срещата на върха на ЕНП в Загреб

Борисов ще участва в Срещата на върха на ЕНП в Загреб

Срещата събира на 30 и 31 януари лидерите на партиите от най-голямото политическо семейство в Европа в момент на нарастващи геополитически предизвикателства. В рамките на форума председателят на ГЕРБ Бойко Борисов ще проведе двустранни срещи с европейски лидери.

Атанас Зафиров няма да е в листите за предсрочните парламентарни избори

Атанас Зафиров няма да е в листите за предсрочните парламентарни избори

"Давам твърдата си дума, че "БСП-Обединена левица" ще бъде парламентарно представена и ще защитава достойно лявото в следващия парламент",

БОЕЦ посреща с граждански протест и неудобни въпроси Румен Радев пред БНТ

БОЕЦ посреща с граждански протест и неудобни въпроси Румен Радев пред БНТ

Да обясни - дали е морално и законно един държавен служител, макар и висш, да ползва в продължение на години служебното си положение и държавния ресурс, за да изгражда личен политически проект, казва Георги Георгиев