"Това е недостойно за български офицер и безотговорно за български президент!$
"Президентът Румен Радев отново по най-безотговорен начин се намесва в предизборната кампания с внушения, с които плаши хората и се опитва на практика да налее гласове към "Възраждане" и да дезориентира допълнително хората."
Това заяви в Бургас съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов по повод вчерашното изявление на държавния глава, в което той коментира, че е възможен “ядрен армагедон”, че НАТО вече участва във войната в Украйна “на всички нива” и че българските евроатлантици са “самозвани” и “страхливички”.
Христо Иванов припомни, че вече две години президентът не изпълнява конституционното си задължение да свиква Консултативния съвет по национална сигурност.
"И смята, че той няма никакъв интерес от развитието на политиките по отбраната и националната сигурност, а се занимава единствено с подобен предизборен популизъм", добави съпредседателят на ДБ.
"Това е недостойно за български офицер и безотговорно за български президент! И го призовавам да спре." - каза Христо Иванов. /БГНЕС
Още от България
Министър Милошев освободи Съвета на директорите на НДК
Новият Съвет на директорите избра за изпълнителен директор Ия Петкова-Ангелова
Данаилов: Европейският надзор установи, че на „ДаллБогг“ липсват до 640 млн. лв., отнемането на лиценза беше неизбежно
"Парите не са инвестирани правилно и са недостатъчни, за да може да се посрещнат претенциите от всички хора, които са били пострадали и имат претенци към дружеството“
Асен Василев: Замразени плащания за майките и пенсионерите, водопад от евро за...
"Увеличението на задълженията трябва да върви ръка за ръка с увеличението на правата. А правата на гражданите в проектобюджета на Гълъб Донев са замразени", смята той