30 Юли, 2026

Христо Панчугов: Големият въпрос е защо г-н Борисов привижда в Радев някакъв съюзник

Христо Панчугов: Големият въпрос е защо г-н Борисов привижда в Радев някакъв съюзник
Христо Панчугов

Не е в ръцете на Румен Радев да състави правителство, смята още политологът

Големият въпрос е защо г-н Борисов привижда в Радев изведнъж някакъв съюзник. Това коментира в ефира на"Фокус" политологът Христо Панчугов по повод последните думи на лидера на ГЕРБ, които прозвучаха като защита на президента.

"Българската политика е ситуационна. Тук няма вечни врагове, няма вечни приятели. Също така няма вечни цели, няма вечни ценности. Имаме, на база на конкретната ситуация, хора, които се позиционират от двете ѝ страни, търсейки противопоставяне, търсейки сблъсък. Докато Бойко Борисов беше премиер, сблъсъците с Румен Радев се движеха на този принцип: някаква конкретна ситуация, в която двамата да се разграничат един от друг през скандал, публичен обикновено.

Сега очевидно Бойко Борисов е решил, че има по-големи врагове – това са враговете в лицето на "Продължаваме промяната“, всъщност и на "Демократична България“, които някак си са си поставили за цел да демонстрират ежедневно как ГЕРБ всъщност са спечелили изборите, но не са ги спечелили и нищо не могат да направят.

Дали в това той е привидял възможността Румен Радев да е негов съюзник и в каква посока ми е трудно да предвидя, най-вече защото не виждам политическа цел за едно такова сътрудничество", коментира политологът.

Панчугов изтъкна обаче, че не е в ръцете на Румен Радев да състави правителство."Въпреки че и той в момента се е заел с това да изглежда като че ли е истински мотивиран да състави правителство, да изглежда като че ли няма да е негова вината за това, че отиваме на следващи предсрочни избори. И това забавяне, което на всяка цена ще е случи, всъщност е свързано с това да се запази лицето на Румен Радев пред неизбежните вече според мен предсрочни избори.

Но в този смисъл, от президента не зависи съставянето на правителство истински. Защо Бойко Борисов привижда в него съюзник в тази посока – аз не мога да преценя. Но и други нелогични неща сме виждали през годините в българската политика, та ще ги наблюдавам с интерес да видим къде ще се развие това", каза още Христо Панчугов.
Сподели:
Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!

Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!

"Напълно изведена извън механизмите на публичния контрол според промените е и ролята на МВР в цялостния изборен процес. Радев и неговата групировка планират пълна узурпация на властта в България" 

Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"

Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"

Без да посочва конкретни имена, вътрешният министър твърди, че МВР има данни, че председателят на местна партийна структура ръководи схема, с която ВиК-Бургас е ощетено с милиони евро

Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация

Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация

По външни белези летателният апарат наподобява въздушен танкер за дозареждане във въздуха

Коментари (0)