"До този момент не сме видели дори дефиницията на Радев за българския национален интерес в тази ситуация. Има два варианта - той или обслужва директна руска пропаганда, или показва елементарно скъсване с реалността. Той се опитва да подчини българската сигурност и стабилността на политическата ситуация на някакъв интерес, който е неясен. Трябва да обясни как изглежда това "въвличане" на страната ни в конфликта, защото това обслужва идеята за нестабилност на българската държава, което граничи с национално предателство", коментира политологът Христо Панчугов пред BGonAir.
Христо Панчугов подчерта, че в ситуацията мнението на Радев реално няма значение за крайния резултат. "Президентът е институция, която в тази ситуация няма значение. Проблемът не е военната помощ за Украйна, а руското влияние в България. Нинова и "Възраждане" рисуват картина на реалността, която няма общо с нея. Това което видяхме с газа, не се случи, защото сме държали тон на Русия. А защото в Русия са убедени, че това ще проработи. Има механизми за влияние, които още работят. Това е безотговорното следствие от нещата, които наблюдаваме последните месеци. Решението за оръжие не променя руското влияние. Нинова дали ще е част от правителството не е от значение, а дали прокарва интереса на България", заяви Панчугов.
Още от България
Скандал във Варна: Кметът Коцев чак сега откри незаконен мащабен строеж край Златни пясъци
Депутати от "Възраждане" обявиха, че са подавали пред година сигнали по този казус и обвиниха институциите в града в опит за придвижване на устройствен план, чрез който да бъде узаконен незаконният строеж
Висшият съдебен съвет назначи Христо Христов за зам. военно-окръжен прокурор на София
Досега Христо Христов изпълнява длъжността следовател във Военно-окръжната прокуратура в столицата
ГЕРБ внесе предложение: Без TikTok, Instagram и Facebook и телефони в училище за деца до 16 г.
ГЕРБ предложи: Без TikTok, Instagram и Facebook за деца до 16 години и пълна забрана на телефони в училище