4 Февруари, 2026

Христо Смоленов: Мондиал 2018 е заплашен от множество страни

Христо Смоленов: Мондиал 2018 е заплашен от множество страни

По думите му гарантирането на сигурността от руските служби ще бъде изключително трудно задача

Мондиал 2018 е заплашен от множество страни, включително и от тлеещи регионални конфликти. Това каза в сутрешният блок „Добро утро, България“ на Радио „Фокус“ експертът по антитероризъм Христо Смоленов. По думите му гарантирането на сигурността от руските служби ще бъде изключително трудно задача, като заплахите идват освен от групировката „Ислямска държава“, която за пръв път си позволява открито заплашване на толкова голямо събитие, но и по линия на чеченския конфликт и много други поводи за напрежение по света и в региона. 

„В сегашната ситуация в Русия нещата ще бъдат още по-трудни, защото има отприщване на духа на старата Студена война, която си служеше с тероризма като със средство за управление, провокация и саботажи. Тогава това беше в реда на нещата, колкото и глупаво и перверзно да изглежда от днешна дата. Затова аз съм един от хората, които с презрение се отнасят към идеолозите на новата Студена война. Но тези идеолози имат огромни ресурси. Не само парични, а и ресурс на влияние посредством различни тайни структури“, посочи той. Само пропуска да отбележи, че тези хора стоят в Москва, а не другаде , както се опитва да внуши.

 Христо Смоленов каза още, че Ислямска държава е териториално разбита, но това е освободило множество радикали. Той спомена, че срещата в Сингапур между лидерите на САЩ и Северна Корея също може да бъде обект на терористична атака, затова пожела успех, както да руските Специални сили в предотвратяването на провокации по време на световното първенство, така и на американските по време на срещата САЩ-Северна Корея в Сингапур. 

Сподели:

Коментари (0)

След среща в Белия дом САЩ и Колумбия се споразумяха за обща битка срещу дрогата

След среща в Белия дом САЩ и Колумбия се споразумяха за обща битка срещу дрогата

Имахме много добра среща“, заяви Доналд Тръмп пред медиите, запитан дали е постигнал споразумение с Густаво Петро по темата за наркотрафика

Съветът на ЕС одобри условията за помощта за Украйна от 90 млрд. евро

Съветът на ЕС одобри условията за помощта за Украйна от 90 млрд. евро

Клаузата, за която настояваше Франция, беше одобрена: оръжия ще бъдат закупувани предимно от украински и европейски производители

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Изданието заяви, че „болезненото“ преструктуриране е нужно за компанията, която е „твърде дълбоко вкоренена в една различна епоха“