Искат да отстранят от „Азовстал“ украинските защитници
Окупаторите подготвят голяма химическа атака срещу Мариупол, за да отстранят от „Азовстал“ украинските защитници. Това заяви депутатът от Мариуполския градски съвет Олександър Лапшин, цитиран от агенция „Униан“.
"Установихме връзка с хора от Мариупол – току-що разбрах, че за 11 (май – б.р.) се подготвя голяма химически атака срещу "Азовстал". И в Мариупол предупреждават местните жители от утре да не излизат навън, защото нашите момчета, нашите герои, искат да ги накарат да излязат от „Азовстал“…“ – казва Лапшин във видеообръщение, публикувано във Facebook.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Украйна потвърди: Заподорязаната за атентата в Монако е убита, задържан е служител на спецслужбите
Вторият задържан е бивш служител на правоохранителните органи
Рюте: НАТО не е хартиен тигър - създаваме мрежа от военни заводи
В началото на форума в Турция генералния секретар на Алианса обяви нова отбранителна инициатива, при която между съюзниците ще бъде създадена мрежа от военни заводи, които да обслужват колективната сигурност
Таяни: Италия престава да отговаря на нападките на Тръмп
"Имаме американски президент, който обича да провокира, особено в социалните мрежи"