Лидерът на венецуелската опозиция Хуан Гуайдо, който беше признат от свободния свят за временен президент, положи днес клетва като председател на венецуелския парламент, в който опозицията е със солидно мнозинство.
Гуайдо беше преизбран на поста на 5 януари в сложна обстановка, след като той и депутатите от опозицията не бяха допуснати от полицията да влязат в сградата на парламента и се събраха в редакцията на един вестник, припомня Франс прес. Междувременно част от депутатите избраха за свой председател Луис Пара.
Днес полагането на клетва от Гуайдо също протече бурно. Силите на реда първо не го допуснаха до парламента, където течеше парламентарно заседание, ръководено от Пара. Когато Пара слезе от трибуната, Гуайдо и опозиционни депутати успяха да влязат в сградата и в пленарната зала. Депутатите изпяха химна, а Гуайдо положи клетва.
Напиши коментар
Напиши коментар
Израел порази свързани с "Хизбула" бензиностанции в Ливан,
- 18 Март, 2026
Израелската страна отбелязва, че компанията Al Amana Fuel е под контрола на „Хизбула“ и осигурява ключово финансиране за военната ѝ дейност
Белият дом: Китай даде съгласие за отлагане на посещението на Тръмп в Пекин
- 18 Март, 2026
Отлагането на това посещение засилва несигурността както за пазарите, така и за дипломацията, тъй като войната с Иран повиши цените на петрола, застраши корабоплаването през Ормузкия проток и изостри вниманието на инвеститорите върху енергийната сигурност
Експерт: Русия е под удар чак до Урал
- 18 Март, 2026
Той обясни паниката на Шойгу , който цитира цифрата от 1830 удара от Украйна и увеличаване на диверсиите, както и тази на руските „военни кореспонденти"


Коментари (0)