24 Април, 2026

Хутите атакуваха с хиперзвукова ракета военен обект до Тел Авив

Хутите атакуваха с хиперзвукова ракета военен обект до Тел Авив

Снимка: EPA/BGNES

Ракетата е прехваната от израелската ПВО, няма жертви

Йеменските хути са атакували с хиперзвукова балистична ракета военен обект близо до Тел Авив, твърди Яхия Сария - твърди говорител на движението на хутите „Ансар Аллах“.

Ракетата е прехваната от израелската ПВО.

„Ракетните части на въоръжените сили на Йемен проведоха военна операция, атакувайки с хиперзвукова балистична ракета „Палестина-2“ военен обект на израелския противник в окупирания район на Яфа край Тел Авив", заяви той пред телевизия Al Masirah. Според Сария тъвраси операцията е "постигнала целите си“.

Журналист на АФП съобщи, че при проведената вчера атака на хутите в Тел Авив са се чули сирени.

Израелската служба за спешна помощ съобщи, че не е получила никакви обаждания за жертви след прехващането на ракетата. 

По-рано вчера, при друг инцидент, израелските ВМС прехванаха дрон в Средиземно море, след като беше изстрелян от Йемен, съобщиха военните. /БГНЕС, АФП

Сподели:

Коментари (0)

Посещение на Зеленски в Саудитска Арабия за среща с престолонаследника Салман

Посещение на Зеленски в Саудитска Арабия за среща с престолонаследника Салман

Украинският президент задълбочи връзките си с няколко държави от Залива след началото на войната на САЩ и Израел срещу Иран. Той сключи отбранителни споразумения с държави от региона.

Цената на петрола се покачва, надеждата за мирни преговори отслабва

Цената на петрола се покачва, надеждата за мирни преговори отслабва

Тези тенденции са предизвикани от действията на Иран и САЩ, които се опитват да намерят пресечени точки в постигането на примирие на конфликта в Залива

NYT: Войната в Иран изчерпа оръжейните запаси на САЩ до тревожно ниски нива

NYT: Войната в Иран изчерпа оръжейните запаси на САЩ до тревожно ниски нива

Пентагонът е използвал над 1200 прехващащи ракети „Пейтриът“, всяка на стойност над 4 млн. долара, както и повече от 1000 наземно базирани ракети Precision Strike и ATACMS