Използват кораба като туристическа атракция
Йеменските хути продължават да използват отвлечения кораб „Galaxy Leader” като туристическа атракция, излагайки на показ пленниците.
Преди дни шиитските бунтовници заведоха там инфлуенсъри за фотосесия, а сега организираха народни танци на кораба, предаде Нова ТВ.
Състав изнесе представление с традиционния местен танц бараа. След това млади войници маршируваха по палубата.
Междувременно хутите продължават да твърдят, че третират моряците като „гости“.
Корабът беше отвлечен в края на ноември 2023 г. заедно с целия екипаж. Капитанът и неговият помощник са българи, а моряците са от Украйна, Румъния, Филипините и Мексико.
Още от Свят
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна