Решението на президента Милей се основава на „дълбоки различия по отношение на управлението на здравеопазването, особено по време на пандемията Covid-19“
Аржентина ще се оттегли от Световната здравна организация, заяви говорител на президента на страната Хавиер Милей.
Латиноамериканската страна последва примера на САЩ, които обявиха излизането си от агенцията на ООН през миналия месец.
Решението на президента Милей се основава на „дълбоки различия по отношение на управлението на здравеопазването, особено по време на пандемията Covid-19“, заяви пред репортери говорителят Мануел Адорни. Той добави, че Аржентина няма да позволи на международен орган да се намесва в нейния суверенитет. /БГНЕС
Още от Свят
ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор
"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“
Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи
„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"
Латвийски съд изпрати в затвора двама души, обвинени в шпионаж в полза на Русия
Единият обвиняем е бил осъждан и по друго дело