17 Август, 2026

И "Да, България" ще подкрепи лидера на ДСБ за шеф на парламента

снимка: архив Faktor.bg

По думите на Ивайло Мирчев подкрепата за Атанас Атанасов начело на законодателния орган не означава подкрепа за Бойко Борисов като премиер

„Да, България“ подкрепя кандидатурата на Атанас Атанасов, това е възможност за решаване на кризата с избора на председател на парламента. Това заяви в ефира на Би Ти Ви Ивайло Мирчев от „Да, България“, която е част от "Демократична България".

По думите на Мирчев, подкрепа за Атанасов начело на законодателния орган не означава подкрепа за Бойко Борисов като премиер в евентуално бъдещо управление, каквото предложение преди време отправи лидерът на ГЕРБ.

Дали сме много ясен сигнал към ГЕРБ, че с нашите гласове Бойко Борисов не може да бъде избран за премиер. Борисов, в началото на тази седмица ясно каза, че се отказва да бъде премиер, отбеляза още Мирчев.

Издигането на кандидатурата на Атанас Атанасов от „Демократи за силна България“, нашият партньор в управлението, е по-скоро в посока решаване на парламентарната криза. Народното събрание трябва да започне работа. Не е първоначален разговор за управленска коалиция. Да, такъв разговор трябва да има, но той не може да се обвързва с това Борисов да бъде премиер в една подобна управленска формула, изтъкна още депутатът.

По-рано днес Националното ръководство на „Демократи за силна България“ (ДСБ) предложи на коалиционните партньори „Да, България“ и „Продължаваме Промяната“ да бъде издигната обща кандидатура на коалицията за председател на 51-вото Народно събрание (НС) - председателят на ДСБ Атанас Атанасов. Идеята на коалицията e да бъде отпушена работата на парламента и създадат условия, за да започнат конструктивни разговори за формирането на постоянно правителство. 

Сподели:
Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне

Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне

"230 са актовете за сгради, които нямат подробен устройствен план"

Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена

Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена

Според него управленската програма на "Прогресивна България" свидетелства за точно обратното - прегрупирането на олигархията около новата власт

Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година

Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година

Бившият външен министър е на мнение, че за България най-добрият начин да защитава националния си интерес е чрез демократичните съюзи, в които членува, защото така страната увеличава тежестта си в международните отношения

Коментари (0)