Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след броени часове
Европейският парламент каза „да” на приемането на България в еврозоната. Гласуването се проведе в Страсбург във вторник, а резултатът беше обявен в 13.30 ч. българско време.
За одобрението беше необходимо обикновено мнозинство на евродепутатите. 531 от тях дадоха положителен вот, 69 се обявиха против, а 79 се въздържаха.
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след броени часове.

Трите ключови документа, които се гласуват днес, са:
- Решение за приемане на България в еврозоната от 1 януари догодина;
- Регламент за въвеждането на еврото, с което се премахва дерогацията поради предишното несъответствие с конвергентните критерии;
- Регламент за обменния курс.
Още от България
Двама българи се удавиха в морето в Гърция
Разследването и на двата случая се води от Централното пристанищно управление на Александруполис. Разпоредено е извършване на съдебномедицински експертизи.
Експулсирани руски шпиони и 25 охвърлени искания за гражданство заради връзки с чужди спецслужби - докладът на ДАНС за 2025 г.
По информация на ДАНС на двама чужди граждани е отнето правото на пребиваване за подпомагане на руската военна индустрия чрез доставки, използвани във войната срещу Украйна
Заоблачава се, на места се очакват валежи с гръмотевична активност
Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, за София – около 31°