16 Август, 2026

И от Москва не харесват бюджета на Радев

Снимка: архив на Faktor.bg

За два дни петицията, с която се призовава президента Йотова да наложи вето на държавния бюджет 2026, събра над 26 000 подписа

В подкрепа на искането на „Продължаваме Промяната“ за президентско вето са се подписали български граждани от над 440 градове, села и паланки, сред които родният град на Румен Радев - Димитровград, както и село Славяново, където сегашният премиер е прекарвал детството си. 

Срещу бюджета, приет с гласовете на „Прогресивна България“, са се подписали и много българи, живеещи извън страната. Петицията е подкрепена на 4 континента, от над 160 населени места в чужбина, сред които Москва, Брюксел, Рим, Вашингтон, Бризбън, Окланд, Дубай, Кабул и много други.

Подкрепете петицията ТУК

 

Сподели:
ТЕЦ "Бобов дол" спря работа

ТЕЦ "Бобов дол" спря работа

Същевременно прокуратурата в Кюстендил разпореди проверка по жабла на ръководството на ТЕЦ-а срещу денонощно онлайн излъчване в района на централата от камера, монтирана на близката планина Колош

Избухна пожар до жилищни комплекси край Слънчев бряг

Избухна пожар до жилищни комплекси край Слънчев бряг

По първоначална информация пожарът е предизвикан от хора, които са се самонастанили с палатки в района. Те са евакуирани.

Терзиев: Бургас спечели, но да кажат защо избраха него?

Терзиев: Бургас спечели, но да кажат защо избраха него?

"София отговаряше на поставените критерии и представи сериозна кандидатура за домакинството. Затова за всички софиянци е важно да има прозрачност за начина, по който е взето решението", настоя столичният кмет

Коментари (0)