7 Декември, 2025

И Порожанов се уредил с огромно жилище на смешна цена в София

И Порожанов се уредил с огромно жилище на смешна цена в София

Румен Порожанов

Земеделският министър закупил апартамент в София от 240 кв.м за 54 000 лева

Замеделският министър Румен Поржанов се сдобил с огромен апартамент в престижен квартал в столицата, пише Труд. Това показва справка на имотната декларация, подадена от министъра в Сметната палата.

За жилището, което е 247 кв.м, той е заплатил скромната сума от 54 016 лева през 2004 година. Простата сметка показва, че един квадратен метър от апартамент той е спазарил на цена от 218 лева - цена много под пазарната стойност на имотите в София дори през тази година.  

Според официалните данни на Националния статистически институт средните цени на жилищата в София през 2004 г. се движат от 900 лв. до 1095 лева на квадратен метър, или пет пъти над платената от Порожанов цена. Като в тези средни цени на НСИ влизат както имотите в престижни квартали, така и тези в покрайнините на града. По времето, когато е сключена сделката, Румен Порожанов е чиновник в министерство на финансите, като между 1992 и 2009 г. работи в отдел “Финансиране на специални дейности”, като началник на отдел “Финанси, земеделие, търговия и услуги” и директор “Финанси на реалния сектор”.

Имотът на министъра се намира в престижния столичен квартал “Борово”. Именно пред него през декември 2011 година двама маскирани пребиха Порожанов, който тогава беше шефа на Държавен фонд “Земеделие”. Нападателите го причакали във входа на блока, където живее, и го пребили жестоко пред асансьора. След побоя маскираните избягали в тъмното, без някой да ги забележи.

Сподели:

Коментари (0)

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.