29 Април, 2025

И Уолц се опитва да назидава Украйна: Трябва да смекчат тона

И Уолц се опитва да назидава Украйна: Трябва да смекчат тона

Снимка: EPA/BGNES

По-рано Тръмп обвини Украйна, че е провалила споразумението за редкоземните метали

Съветникът на Белия дом по националната сигурност Майкъл Уолц заяви, че Украйна трябва да ограничи критиките си към американската администрация, която започна преговори с Русия за Украйна, игнорирайки самата Украйна.

Изявлението беше направено във връзка с отказа на Киев да подпише предложеното от Вашингтон предложение за редкоземните залежи на Украйна, което редица наблюдатели определиха като опит за икономическа колонизация на страната от САЩ.

„Това е неприемливо, те трябва да смекчат тона, да погледнат внимателно и да подпишат това споразумение“, казва Уолц пред „Фокс Нюз“.

„Представихме на украинците наистина невероятна и историческа възможност“, твърди съветникът по национална сигурност.

Той добави, че тя ще бъде „устойчива“ и „най-добрата“ гаранция за сигурност, на която могат да се надяват, предаде БГНЕС. 

Припомняме, САЩ отказаха да предоставят военни гаранции за сигурността на Украйна след прекратяване на бойните действия. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Доналд Тръмп : Аз управлявам страната и света

Доналд Тръмп : Аз управлявам страната и света

Той сподели, че се е насладил на първите си 100 дни в Белия дом повече, отколкото по време на първия си мандат (2017-2021).

Тарзан падна: ВСУ елиминира чеченски командир на батальона "Ахмат" на руска територия

Тарзан падна: ВСУ елиминира чеченски командир на батальона "Ахмат" на руска територия

Според съобщенията Бувайсар Хасанович Умханов е убит при удар по команден пункт на руските сили в Курска област

Пакистански министър: Индийско военно нахлуване е неизбежно

Пакистански министър: Индийско военно нахлуване е неизбежно

Асиф посочи, че реториката на Индия се засилва и че пакистанската армия е информирала правителството за възможността от индийско нападение, но министърът не даде подробности защо смята, че това е неизбежно