2 Юли, 2026

И вътрешният министър Дачич отправи заплахи към протестиращите, по примера на Вучич

Ивица Дачич, снимка: архив

"Няма да позволим никакви атаки срещу студенти, които искат да учат"

Министърът на вътрешните работи на Сърбия Ивица Дачич предупреди, че "държавата е силна и организирана система, която ще осигури стабилен обществен ред, конституционен ред и държавни институции, ако някой възнамерява да предизвика безредици" на 15 март - за тази дата се подготва голям митинг в Белград.

„Не е в интерес на никого да нарушава мира и стабилността, затова призовавам всички да запазят спокойствие и сдържаност. Всеки има право на мирни събрания, никой няма право да напада различно мислещите и полицията е готова да съдейства за всичко това. Преди всичко отговорни са участниците в събирането или по-скоро в митингите.“ - заяви Дачич пред Първа.

Той твърди, че полицията не е имала информация за многобройните събирания, които са се състояли в Сърбия, а вместо това е получила информация чрез социалните мрежи, като смята, че това е "малко несериозно".

„Най-добре е да се запази мирът, правото на всеки да изразява политическите си възгледи. Няма да позволим никакви атаки срещу студенти, които искат да учат, нито срещу студенти, които искат да блокират.“ - каза още Дачич.

Сръбският президент Александър Вучич заяви, че на 15 март, "опозицията ще се опита да направи нещо чрез насилие", след което "всичко ще приключи" за нея. /БГНЕС

Сподели:
DW: Русия е изправена пред най-тежката горивна криза в историята

DW: Русия е изправена пред най-тежката горивна криза в историята

Ще седне ли Путин на масата за преговори? На 28 юни руският президент за първи път публично призна, че в страната има недостиг на горива, като посочи за причина атаките с украински дронове.

Fox News: Ликвидирането на руски генерали показва растящия разкол в силовия апарат на Путин

Fox News: Ликвидирането на руски генерали показва растящия разкол в силовия апарат на Путин

„Путин разбира, че загубата на видни руски генерали може да повлияе на морала в руската армия, който без друго е нисък от руска гледна точка“

Украинските пилоти ударно изучават летенето на  Gripen

Украинските пилоти ударно изучават летенето на Gripen

"Gripen е в пъти по-евтин по отношение на разходите за един летателен час в сравнение с F-16 или други типове самолети. В това отношение той има предимство“, подчерта Игнат.

Коментари (0)