23 Декември, 2025

Игор Ейдман: Кобзон умря, но дело му е живо!*

Игор Ейдман: Кобзон умря, но дело му е живо!*

Игор Ейдман

Като целия руски елит, обичаше родината срещу пари

Кобзон умря. Той беше типичен представител на съвременния руски елит. Събирателен образ на три отделни части: съветската номенклатура (представен от партийния апарат,  КГБ и т.п.), престъпния свят и продажната интелигенция. Още по времето на СССР той беше един от всички тях, които тогава не бяха още едно цяло. Певецът беше любимец на партийните апаратчици и кагебисти, а одновремено с това правеше бизнес с нарушителите на закона. Той другаруваше от една страна с  генералите и партийните секретари, а от друга  - с Япончик и Тайванчик. Кобзон беше своеобразен първообраз на номенклатурно-мафиотския клан, посредник, който събираше в едно тези два различни свята. След разпадането на Съветския съюз тънката линия, която разделяше апаратчиците от бандитите, изчезна и те за един миг се сляха в едно, обединени от единствената цел – обогатяване на всяка цена.

Не случайно бизнесът му достигна до такива върхове в годините. Той стана успешен криминален бизнесмен, тясно свързан с властта, бандитите и спецслужбите, мултимилионер, съдружник на Михас (Михаил Сергеевич Чорни - б.ред.), депутат в руската Дума, доверено лице на Путин, приятел на знакови чекисти.

Подобно на целия руски елит, той предпочете да обича родината срещу пари, показвайки се по телевизора, а да живее и лекува – на Запад. Както целия руски елит и той предпочете да брани лъжата и всяко престъпление на властта. И както целия руски елит се превърна в престъпник, който развива собствен криминален бизнес и става съучастник в престъпленията на държавата.

Кобзон умря, но бандитско-номенклатурния съюз, за чието създаване лично има пръст, живее и господства в страната.

Превод: Faktor.bg

*Коментарът на един от най-големите критици на Путин е публикуван на страницата му във Фейсбук

Сподели:

Коментари (0)

Дипломатическа война: Дания е в шок, след като Тръмп поиска Гренландия за „националната сигурност“

Дипломатическа война: Дания е в шок, след като Тръмп поиска Гренландия за „националната сигурност“

Американският президент нееднократно е заявявал, че според него Гренландия, която е до голяма степен автономна, но е част от Кралство Дания, има стратегическо значение както за отбраната, така и като източник на минерални ресурси

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

"В плана има 20 точки. Може би не всичко е перфектно, но планът съществува. Има гаранции за сигурност между нас, Европейския съюз и Съединените щати – рамков документ."

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Според разследването на Турската разузнавателна служба, Гьорен е пътувал от Турция до района на Афганистан и Пакистан, където е бил в тренировъчни лагери на „Ислямска държава“ и постепенно е израснал до ръководна позиция