6 Декември, 2025

Икономическите санкции без военна подкрепа са срамен опит за купуване на индулгенции

Икономическите санкции без военна подкрепа са срамен опит за купуване на индулгенции

Иван Сотиров

Не можеш да бъдеш лидер на Свободния свят, ако гледаш безучастно как един престъпен режим води война за поробването на един свободен народ! Икономическите санкции, без военна подкрепа, са срамен опит за купуване на индулгенции, от страна на тези, които страхливо са отстъпили от прокламираните от самите тях ценности. Криенето зад чл.5 на Вашингтонския договор е недостойна демонстрация на двойни стандарти!

Намесата на НАТО по време на Косовската криза не беше заради нападение срещу натовска държава, а за да бъде прекратен геноцида, който провеждаше режимът на Милошевич срещу косовските албанци и който представляваше престъпление против мира и човечеството. Днес, режимът в Кремъл е нападнал и води война за окупация на Украйна по начин, който съдържа всички състави на престъплени против мира и човечеството. Освен това, в този случай, за разлика от Косовската криза, имаме нападение на една суверенна държава в грубо нарушение на международното право. В този смисъл Президентът на САЩ и другите западни лидери са длъжни да предупредят Путин, че ако не прекрати незабавно агресията и продължи да тероризира мирните граждани на Украйна, НАТО ще порази военната техника и съоръженията, които се използват за унищожаване на цивилни граждани и обекти.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Според него има шанс предстоящият вот на недоверие да успее, а ако правителството не подаде оставка.

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.