24 Юни, 2026

Оръжейният завод "Арсенал" пуска работниците си в отпуск

Оръжейният завод "Арсенал" пуска работниците си в отпуск

Най-големият работодател на територията на Старозагорска област – Казанлъшката оръжейна Арсенал, пуска в отпуск работниците и служителите си, потвърдиха от дружеството. 

Съгласно заповедта, подписана от изпълнителния директор

със синдикатите, мярката влиза в сила от 17 януари тази година и продължава до 11 февруари, включително.
Въвеждането ѝ се налага заради комплексни причини. 

Сред тях са увеличените цени на консумативи, горива и енергия и надигащата се вълна от Омикрон. 
Сподели:
Агенция Нurun Rеѕеаrсh: Всеки ден се появяват по двама нови милиардери

Агенция Нurun Rеѕеаrсh: Всеки ден се появяват по двама нови милиардери

Двeтe нaй-гoлeми иĸoнoмиĸи - CAЩ и Kитaй - ca дoм нa пoвeчe oт пoлoвинaтa oт xopaтa c нaд милиapд дoлapa в cвeтa, пoĸaзвa пeтнaдeceтият гoдишeн дoĸлaд нa aгeнциятa

Мартин Димитров: Публичната сфера се нуждае от дълбоки реформи, някои са задължителни

Мартин Димитров: Публичната сфера се нуждае от дълбоки реформи, някои са задължителни

По думите на депутата от ДБ проблемът не е само двойните доходи на държавни служители, но и "трайно незаети щатни бройки", бонусите и др.

Таван на увеличението на държавния дълг от 0,5% от БВП по германски образец, записан в Конституцията

Таван на увеличението на държавния дълг от 0,5% от БВП по германски образец, записан в Конституцията

Дефицитите захранват популизма, а популизмът произвежда нови дефицити. После идват инфлацията, несигурността, бедността и разпадането на доверието, казват от политическата формация

Коментари (0)