Георги Папазки я е купил за 22 млн. лева от фирма в ликвидация, собственост на Васил Божков
Собственик на фирма за онлайн залози стана новият притежател на една от най-големите сгради в центъра на София – Телефонната палата. Тази информация се потвърждава от документи в Имотния и Търговския регистър.
Георги Папазки я е купил за 22 млн. лева в края на миналата година от фирма в ликвидация, собственост на бившия хазартен бос Васил Божков.
Телефонната палата става собственост на Божков през 2017 г. Тогава той я купува от Виваком за 33,8 млн. лв.
Божков, който беше известен като голям колекционер на антично изкуство искаше да я превърне в музей на своята колекция. Тези планове обаче не се сбъднаха, след като прокуратурата започна разследване срещу него, а самият бизнесмен избяга в чужбина. Античната колекция беше конфискувана от властта.
Телефонната палата е построена през 1949 г. и е паметник на културата. /БГНЕС и Медиапул
Фактор
Георги Папазки я е купил за 22 млн. лева в края на миналата година от фирма в ликвидация, собственост на бившия хазартен бос Васил Божков.
Телефонната палата става собственост на Божков през 2017 г. Тогава той я купува от Виваком за 33,8 млн. лв.
Божков, който беше известен като голям колекционер на антично изкуство искаше да я превърне в музей на своята колекция. Тези планове обаче не се сбъднаха, след като прокуратурата започна разследване срещу него, а самият бизнесмен избяга в чужбина. Античната колекция беше конфискувана от властта.
Телефонната палата е построена през 1949 г. и е паметник на културата. /БГНЕС и Медиапул
Още от Бизнес
Фискалният съвет предупреждава за влизане в "неуправляема дългова спирала"
Експертите от съвета посочиха, че дълговото бреме се превръща в структурен дефект на бюджета, тежестта се прехвъля върху бизнеса, а лихвените плащания нарастват рязко и по този начин изземват ресурс от сектори като образование и здравеопазване
Цанко Арабаджиев: ББР може да мобилизира частния капитал за изграждането на стратегическата инфраструктура в страната
В дискусията, посветена на инфраструктурните инвестиции, участваха също министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, представителят на Световната банка Антонио Нунес, президентът на Американската търговска камара в Армения Елина Маркарян и представители на бизнеса от региона
За пореден път САЩ удължават срока за продажбата на "Лукойл"
Санкциите наложиха продажбата на международния портфейл на най-голямата руска рафинерия, който е оценен на около 22 млрд. долара и включва нефтени находища, рафинерии и бензиностанции от Ирак до Финландия.