30 Април, 2026

Токът за бизнеса поевтинява с над 15% в четвъртък

Токът за бизнеса поевтинява с над 15% в четвъртък

Най-ниската цена в рамките на днешната сесия, при утрешен ден на доставка, е 310,76 лв. за мегаватчас



Токът за бизнеса у нас утре ще бъде с 15,51 процента по-евтин в сравнение с цената му с ден на доставка за днес.

При средна цена от 373,53 лева (без ДДС) за мегаватчас е търгувана електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ), сочат данните от търговията в пазарен сегмент "Ден напред" след затварянето на борсата. Сделките са на база утрешен ден на доставка (2 юни). Енергийната борса закри вчера при средна цена от 442,12 лв. за мегаватчас.  
Средната цена на пиковата енергия (9:00-20:00 часа) e 363,96 лв. за мегаватчас. Извънпиковата енергия (1:00-8:00 ч.; 21:00-24:00 ч.) е изтъргувана при средно 383,09 лв. за мегаватчас.

Най-ниската цена в рамките на днешната сесия, при утрешен ден на доставка, е 310,76 лв. за мегаватчас, достигната за периода 9:00-10:00 ч., а най-високата е 467,68 лева за мегаватчас - за 20:00-21:00 часа. Данните от БНЕБ показват, че са продадени общо 87 347,90 мегаватчаса електроенергия.
Сподели:

Коментари (0)

Газовият пазар реагира спокойно на иранската криза, за разлика от петролния

Газовият пазар реагира спокойно на иранската криза, за разлика от петролния

В страни с евтин газ се строят терминали за втечнен газ - когато бъдат завършени, пазарът ще е много по-устойчив, с висока конкуренция и ниски цени

Експерт: България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела

Експерт: България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела

Цветомир Николов обясни какви са причините и докога ще горивото ще запази високите си цени

Георги Клисурски: Преди да се предприемат още мерки новата власт да съкрати раздутите разходи

Георги Клисурски: Преди да се предприемат още мерки новата власт да съкрати раздутите разходи

Служебният министър на финансите разясни, че през април са изравнени приходите с разходите и реално са успели да удържат бюджетния дефицит