6 Декември, 2025

Гърция: От 1 юли влизането от България ще бъде възможно само през "Кулата"

Гърция: От 1 юли влизането от България ще бъде възможно само през "Кулата"

Посолството на Гърция в София информира, че от 1 юли 2020 г. влизането на всички граждани през сухопътните граници от България в Гърция ще бъде възможно само през граничния пункт "Кулата-Промахон".

По данни на гръцкото посолство засега няма да е възможно влизането в Гърция през други сухопътни гранични пунктове, освен само при съществени причини. Предстои да бъде уточнено какви са те.

Според развитието на епидемиологичната обстановка, свързана с коронавируса, компетентните гръцки власти ще разгледат възможността да се отворят и други гранични пунктове в бъдеще.

Припомняме, че от 1 юли 2020 г. в рамките на засилване на мерките за борба с коронавируса Гърция въвежда за всички пристигащи граждани, независимо от тяхната националност, попълването на специален онлайн-формуляр, който може да бъде открит на https://travel.gov.gr/. Необходимо е формулярът да бъде попълнен най-малко 48 часа преди влизането в страната.

При необходимост от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството ни в Атина на телефони: Дежурен директен телефон: +30 210 67 48 107 . Дежурни телефони в извънработно време: +30 210 67 48 105, 106, 107 Мобилен телефон за спешни случаи: +30 693 70 96 220. и с Генералното ни консулство в Солун на телефони: 30 2310 829 210; +30 2310 869 510 Дежурен телефон в извънработно време: +30 2310 869 520</p>   

Сподели:

Коментари (0)

Българите все повече пътуват в чужбина, най-често до съседите ни - Гърция, Турция и Сърбия

Българите все повече пътуват в чужбина, най-често до съседите ни - Гърция, Турция и Сърбия

Националният статистически институт регистрира увеличение на пътуванията с цел почивка и екскурзия - с 3.4% и тези със служебна цел - с 2.0%

Тридневна стачка в Белгия отмени всички полети за 26 ноември

Тридневна стачка в Белгия отмени всички полети за 26 ноември

Няма да има самолети от и до София, излитащи и кацащи от летището в Шарлeроа, което обслужва нискотарифни компании

Черноморски курорти под вода при силни валежи: проверка откри застроени речни корита и липсващи документи

Черноморски курорти под вода при силни валежи: проверка откри застроени речни корита и липсващи документи

Причината – несъответствия между кадастралните карти и реалните водни обекти, което е позволило застрояване върху речни легла