Гръцките власти обявиха, че е поставен рекорд по приходи от туризма тази година, дори без да се отчитат данните от последното тримесечие.
Прогнозите са за около 34 милиона туристи до края на 2023 година.
В първите девет месеца на годината приходите от туризъм са 17,9 милиарда евро, съобщи министерството на туризма, цитирано от държавната телевизия.
Тези приходи надвишиха дори и считаната най-успешна туристическа година 2019 г., в сравнение с която сега има над 11 процента ръст. 3,2 милиарда са приходите от сектора само през септември въпреки пожарите и наводненията.
Международното летище в Атина отчита увеличение на печалбата за първите девет месеца с 43% в сравнение със същия период на миналата година.
Положителното развитие на туризма доведе до намаляване на дефицита по текущата сметка на страната.
В посока засилване на приходите от туризъм правителството остави всички услуги в туристическия бранш с нисък данък 13%.
Още от Туризъм
Отнеха отличието „Син флаг“на 9 плажа в Гърция - след внезапни проверки
Решението засяга плажове на островите Хиос и Парос и не е свързано с качеството на водата, а с пропуски при предоставянето на услуги за посетителите, безопасността и информираността
Вместо плажове и море – на село и край Дунава: наша съседка с туристически бум
Става дума за Сърбия, която все по-уверено затвърждава позициите си на международния туристически пазар
Пламен Абровски: Нашето вино е във визитната картичка на България
Министърът на земеделието и храните акцентира върху необходимостта българското вино и българската храна да бъдат представяни заедно като част от цялостното туристическо преживяване