12 Декември, 2025

Гръцките моряци удължиха стачката си

Гръцките моряци удължиха стачката си

Гръцките моряци продължават стачката с още два дни. Затворени остават всички гръцки портове. Не се движат товарните кораби и фериботите.

Гръцката морска федерация съобщи, че продължава стачката с още 48 часа и тя ще продължи в четвъртък и петък. Пристанищните работници настояват да се подпише колективен трудов договор с 12% увеличение на заплатите. В обръщение на моряците се подчертава ,че едно от основните искания е да се гарантира безопасност на екипажите и на пътниците.

Затварянето на портовете блокира напълно трансфера на фериботите и островите останаха без връзка. На пристанищата чакат тирове със стока, което предизвиква недостиг на продукти и храни, оплакват се живеещите на гръцките острови.

Според коментарите им в медиите те подкрепят исканията на работещите в морския транспорт и настояват корабните компании и министерството на търговския флот да приеме исканията на стачкуващите.
Сподели:

Коментари (0)

„Визия за Витоша“ :  4 зелени коридора ще свързват зелените пространства и реките с пътеките на планината

„Визия за Витоша“ : 4 зелени коридора ще свързват зелените пространства и реките с пътеките на планината

Като първи приоритетен маршрут в плана е заложена връзката между НДК и централната част на града с Природен парк „Витоша” в района на кв. „Бояна

Rуаnаіr cъĸpaщава зимнoтo cи paзпиcaниe зa Бpюĸceл заради авиационен данък

Rуаnаіr cъĸpaщава зимнoтo cи paзпиcaниe зa Бpюĸceл заради авиационен данък

Aвиoĸoмпaниятa щe cъĸpaти eдин милиoн мecтa и 20 мapшpyтa зa cтoлицaтa нa Eвpoпeйcĸия cъюз зa ceзoн 2026/207, като призова Белгия да промени политиката си спрямо нискотарифните авиокомпании

Българите все повече пътуват в чужбина, най-често до съседите ни - Гърция, Турция и Сърбия

Българите все повече пътуват в чужбина, най-често до съседите ни - Гърция, Турция и Сърбия

Националният статистически институт регистрира увеличение на пътуванията с цел почивка и екскурзия - с 3.4% и тези със служебна цел - с 2.0%