Увеличава се броят на заразените с коронавирус по гръцките острови, но интересът на туристите от чужбина не намалява, съобщава БНР.
Гърция вече отстранява от работа неваксинирани служители в социалните домове, обсъжда се дори да бъдат уволнявани държавни служители.
Част от туристическите райони в Гърция са "под пълна обсада" на коронавируса, предупреждават лекарите. Ежедневно резултатите показват утежнена обстановка на островите Крит, Миконос, Наксос, Хиос, Родос.
Властите предупреждават туристите на гръцките острови да спазват стриктно предпазните мерки - дистанция и маска. На остров Крит с ограничителни мерки и вечерен час са три района.
Тенденцията за увеличаване на заразените продължава.
Туристическите агенции също информират туристите за здравния статус на района, където са отседнали.
В Северна Гърция, където почиват много български туристи, Халкидики е с единични случаи на заразени, докато Кавала е рисков район, по информация на здравните власти.
Хиляди туристи от чужбина продължават да пристигат в Гърция.
Няколко острова са резервирани до края на септември.
Министърът на развитието Георгиадис заяви, че се обсъжда уволнения на неваксинирани държавни служители.
Още от Туризъм
Скокът на цените в Гърция стъписва туристите
Потребители в социалните мрежи коментират, че е време да забравим евтините почивки в южната ни съседка
Най-цветното място в България оживява това лято край София
Това лято Хидропарк “Вятърните мелници” ще се превърне в истинска цветна приказка и едно от най-впечатляващите места за разходка, почивка и летни емоции в България.
Триумфът на Дара в "Евровизия" взриви цените на нощувките в София
След "Бангаранга" цените на имотите също се изстреляха нагоре, но експерти предупреждават, че тази тенденция може да предизвика обратния ефект