20 Март, 2026

Трета гореща вълна за юли е обхванала Гърция

Трета гореща вълна за юли е обхванала Гърция

Над 40 градуса измериха термометрите в гръцката столица Атина, докато страната се бори с трета гореща вълна за месец юли.

Акрололът трябваше да затвори за кратко в следобедните часове в петък, когато бе най-горещо.

Пешеходци тичаха да се скрият на сянка или използваха ветрила, за да се разхладят, а вентилатори разпръскваха водни струи по масите в ресторантите и кафенетата.

Екстремно горещото време ще се задържи още ден-два, като в събота температурите превишиха трайно 40 градуса. За някои туристи от западни страни жегата бе трудна за понасяне.

Специалистите съветват хората да стоят на сянка и да консумират редовно течности.

Тропическите жеги на Балканите и по средиземноморските острови са вследствие на антициклони, идващи периодично от Африка.

И докато части от Западна Европа са опустошени от катастрофални наводнения, на юг хората изнемогват от горещи вълни.

Сподели:

Коментари (0)

Божан Божанов: Увеличен ли е двойно билетът за риболов?

Божан Божанов: Увеличен ли е двойно билетът за риболов?

От Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури посочиха, че при промяна в цените винаги се прави обществено обсъждане, имало е дискусия с рибарски организации

"Луфтханза" приземява самолетите в четвъртък и петък - пилотите излизат на протест

"Луфтханза" приземява самолетите в четвъртък и петък - пилотите излизат на протест

За основната компания „Луфтханза“ това е вторият кръг от стачни действия в рамките на текущия колективен трудов спор, които без съмнение ще създадат огромни неудобства на пътниците

Още 356 граждани се завърнаха у дома по Механизма за гражданска защита на ЕС

Още 356 граждани се завърнаха у дома по Механизма за гражданска защита на ЕС

През следващите дни са планирани още полети, тъй като общо 23 държави са поискали помощ от ЕС, сред тях са Белгия, България, Чехия, Естония, Ирландия, Франция, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Люксембург, Малта, Нидерландия и Австрия