5 Март, 2026

​Грегов оптимист – купуваме яйца и агнешко за Великден на по-ниски цени

​Грегов оптимист – купуваме яйца и агнешко за Великден на по-ниски цени

Може да се получи така, че цените на яйцата и месото да паднат около Великден. Това прогнозира министърът на земеделието и храните Димитър Греков, който днес посети държавното ловно стопанство „Чекерица" край пловдивското село Стряма.

По думите на министъра това щяло да се получи в зависимост от количеството на търсените стоки по празниците, които се предлага на пазара.

Греков добави, че спрямо миналата, тази година те ще са много добри.

„Имаме достатъчно агнета, които да бъдат предложени за Великден. Пазарът ще бъде нормален", коментира министърът.

Според него трапезата за Великден ще бъде съвсем безопасна, защото има достатъчно количество яйца и качествено месо, а и контролът по предлагането на храните е изключително голям.

По думите на министъра не може да се забрани това, което се внася в нашите вериги, но в крайна сметка има достатъчно качествено българско месо, което ще бъде предлагано.

Сподели:

Коментари (0)

Големи авиокомпании губят драстично, докато страните прибират гражданите си от Близкия изток

Големи авиокомпании губят драстично, докато страните прибират гражданите си от Близкия изток

Първите полети по връщане на пътници излетяха за Великобритания и Франция в сряда, а Обединените арабски емирства отвориха специални коридори, за да позволят на гражданите да се завърнат у дома, пише Ройтерс

Димитър Радев номинира Карина Караиванова за подуправител на БНБ

Димитър Радев номинира Карина Караиванова за подуправител на БНБ

Караиванова има дългогодишен професионален опит в областта на публичните финанси и финансовия сектор

Спорят за въвеждане на правилата „произведено в Европа“

Спорят за въвеждане на правилата „произведено в Европа“

Франция е водеща в подкрепата на предложението, което ще бъде обявено от бившия френски министър, сега еврокомисар за вътрешния пазар Стефан Сежурне