22 Юли, 2026

​Олег Недялков: Не могат да изчезнат 3.5 милиарда

​Олег Недялков: Не могат  да изчезнат 3.5 милиарда

Всички хора и фирми трябва да са спокойни за депозитите и парите в КТБ. Това обяви по БНТ Олег Недялков, бивш член на УС на БНБ.

Той подчерта, че днес въпреки искрите в парламента, всички партии и представители на институции са се обединили около разбирането, че трябва да се запазят парите на хората. Според него обаче по-важно е как ще излезем от тази държавна инвестиция, след като бъде одържавена “Агрикол”.

Недялков е категоричен, че не могат да изчезнат тези 3.5 млрд. лева, за които липсват банкови досиета. Той се въздържа да коментира и тезата за необезпечените кредити на КТБ, тъй като не знаем цялата информация от одита на банката.

Засега знаем само, че няма достатъчно документация за тези 3.5 млрд. Фактите на този етап говорят единствено, че е нарушена обичайната банкова практика – да гледаш на парите като на средство за производство.

За да се излезе от скандалната ситуация Олег Недялков смята, че първо трябва да бъдат приети законовите промени, които подготвят от БНБ, и да се сложи едно читаво ръководство на “Агрикол” – морално и професионално, което да управлява банката.

Сподели:
Цената на златото отново излетя

Цената на златото отново излетя

Цените на златото се понижиха през последните месеци спрямо рекордните стойности, достигнати през януари, след като войната повиши цените на енергоресурсите, засили опасенията за инфлация и увеличи вероятността лихвените проценти да останат високи

Милиарди са потънали в БДЖ, вместо за ремонти и реформи

Милиарди са потънали в БДЖ, вместо за ремонти и реформи

17 от сключените през годините договори са обект на проверки от Европейската прокуратура, на която транспортното министерство активно съдейства

Георги Ангелов разчете актуални данни за пазара на труда у нас

Георги Ангелов разчете актуални данни за пазара на труда у нас

Ние сме на второ място след Румъния по дял на младежите, които нито работят, нито учат - 13,8%, изтъква икономистът

Коментари (0)