"Хюлет-Пакард" е сред компаниите, които ще продължат да инвестират в България. Това стана ясно на днешната среща на министър-председателя Бойко Борисов със старши вицепрезидента и генерален директор на направление „Технологични услуги“ в Хюлет-Пакард за целия свят Жан-Пол Вагнер, съобщиха от Министерски съвет.
От мултинационалната технологична компания изразиха своето задоволство от добрата бизнес среда в страната ни. Приветстваха водената от кабинета данъчна политика и сериозната работа по подобряването на инфраструктурата, което дава допълнителни преимущества на България като инвестиционна дестинация.
"Хюлет-Пакард", които вече са открили над 6000 работни места в страната, изразиха намерението си да развиват дейността си в България. В тази връзка г-н Вагнер покани премиера Борисов през април да бъде специален гост и да открие новата мащабна инвестиция на компанията в България - единствената в Европа технологична лаборатория на "Хюлет-Пакард" за създаване на концептуални ИТ решения и обучение на високопрофилни експерти. Вложенията в лабораторията надхвърлят 10 милиона лева.
По време на разговора премиерът Борисов изтъкна работата по електронното управление като част от приоритетите на кабинета, което ще осигури по-качествени услуги за гражданите и бизнеса. Министър-председателят призова представителите на компанията да инвестират и в по-малките населени места в страната, за да няма концентрация само в столицата и в големите градове, а да се постигне по-балансирано развитие в различните части на България.
На срещата в Министерския съвет присъстваха още - старши вицепрезидентът за направление „Глобални центрове за услуги“ в Хюлет-Пакард за целия свят Прадиип Кумар, генералният директор на Хюлет-Пакард за България Ираван Хира, вицепремиерът по европейските фондове и икономическата политика Томислав Дончев и началникът на политическия кабинет на министър-председателя Анжелина Тотева.
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг