Цялата борба е, че една организирана престъпна група искаше да тупне КТБ. Народът обаче се развика и провали този план. Сега въпросът е кой ще победи – престъпната група или гражданското обществото. У нас престъпността е придобила такива размери, че тя е заплаха за националната сигурност, коментира синдикалният лидер. Това обяви по Нова ТВ лидерът на “Подкрепа” д-р Константин Тренчев.
Председателят на КНСБ Пламен Димитров подчерта, че тази банка не трябва да се спасява с държавни пари, това е грешен ход и лош пример.
Очакваме от държавата, заедно с Централната банка да предложи пакет от мерки, да се чуят одиторите, които изготвят доклада, след което банката да се отвори и да заработи, каза Димитров.
Двамата синдикални лидери споделиха и своята позиция по темата за новата цена тока. От КТ "Подкрепа" смятат, че новата цена трябва да бъде обща за всички потребители, като социално слабите се компенсират с валчери. За разлика от тях КНСБ предлагат да има две цени - за бедни и богати, една практика, която е работеща в Малта.
Ние имаме една идея, която не е паднала от Марс, а има своя логика. Освен енергийната помощ за пет месеца за семействата, които нямат достатъчно доходи, ние добавяме още нещо – да направим две цени за тока – едната за широкото потребление, за което цената да остане, а втора цена, която да бъде по-висока, но е по джоба на богатите. Те имат възможност да компенсират това, като си закупят соларни батерии, които могат да си позволят да купят. Това не е наказание на богатите, но няма кой друг да плати дълговете на НЕК освен ние, данъкоплатците, тук няма спор. Категорични сме обаче, че трябва да накажем политиците, които са вземали решение за Цанков камов и Белене, коментира Пламен Димитров.
Още от Бизнес
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути
УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии
Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация
Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%
КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините
Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.