Международното финансово списание Global Finance обяви резултатите от годишното си проучване и класация за „Най-добра банка“ в над 150 страни в целия свят. За „Най-добра банка в България“ за 2016 г. е обявена УниКредит Булбанк.
Изданието посочва, че критериите за избор включват стратегически партньорства, показатели за финансова стабилност, конкурентни цени, въвеждане на иновации и др. В журито по избора влизат редакторите на списанието, пазарни анализатори, консултанти и др.
“Класацията не търси да награди най-големите банки. Стремим се да намираме онези, които превъзхождат конкурентите със своята визия за развитие и сила на съответните пазари. Банките в целия свят се сблъскват с много насрещни ветрове – геополитически рискове, нестабилни икономически и пазарни условия, непрекъснато променяща се регулаторна среда. Отличаваме онези банки, които въпреки тези условия успяват да покажат най-добрата на пазара способност да отговорят на потребностите на клиентите“, коментира Джоузеф Джарапуто, издател и редакционен директор на Global Finance.
През изминалата година УниКредит Булбанк е номер едно по активи, кредити за бизнеса и за домакинствата, депозити на фирми и граждани, акционерен капитал и други показатели. Устойчивият бизнес модел се допълва от систематичен фокус към непрекъснато инвестиране в развитие на иновации в полза на клиентите.
Global Finance се чете в 188 страни по света. Сред аудиторията му са висши мениджъри, икономисти, финансисти и др., както и над 8000 международни инвеститори с обхват от повече от 80% от активите под професионално управление в световен мащаб.
Още от Бизнес
Нанков: Последните 4 години бяха истинска катастрофа в управлението на водите
"Продължаваме промяната" имат голям принос в създаването на водната криза в страната с вредни решения, вместо да решават проблемите на хората
46% от българите подкрепят въвеждането на еврото, но и 46% са "против"
Това сочи изследване на "Стандартен Евробарометър", проведено преди месец
Евробарометър: Покрепата на българите за Еврозоната расте въпреки поляризацията в обществото
Близо две трети от българите виждат основния положителен резултат от членството в ЕС в свободното придвижване, което дава възможност да избираш къде да живееш, работиш, учиш или правиш бизнес