Големите милионери и нито едно богатство не са заченати без сношение с държавата – без значение дали ще бъде с приватизация или обществени поръчки. Това каза Иво Недялков, представен от Нова ТВ като юрист и финансов консултант, в свой коментар по темата за парите на прехода и червените куфарчета. В действителност Неделяков беше собственик на фалиралата пирамида "Йст Уес интернешанъл", която завлече спестяванията на хиляди българи в началото на прохода. Той е и сред малцината финансови играчи, получил съдебна присъда и влязъл в затвора. На Иво Недялков принадлежи и признанието, че Луканов е раздавал куфарчета с пари на избрани червени активисти.
Той смята, че акциите предприети към семейство Баневи са донякъде свързани с натрупаното обществено чувството на несправедливост, което вече е огромно и политиците искат да дадат един отдушник на това, за да не се взриви системата.
Недялков припомни, че големите инфраструктурни предприятия бяха продадени, за да бъдат фалирани. Те бяха закупени за смешни пари, макар че бяха конкуренти на световните пазари. Но проблемът с ревизията на икономическите досиета е позакъснял. Това, което се прави сега прилича повече на умряло куче да вадиш автомат. А все още има хора, които получават големи пари от важни обществени поръчки и тези хора са известни на управляващите.
Според Иво Неделков проблемът тръгва от конституцията, тя е криво написана, в едни други времена.
Тръгваш да правиш приватизация, без да имаш подходящото законодателство за това. Държавата тогава не си свърши работата и затова се стигна до тук, посочи още гостът, представен като финансов консултант. Нова ТВ не му зададе нито един неудобен въпрос, свързан с финансовия грабеж на България и неговото лично участие.
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг