Според бившия премиер голямата манипулация е извършена преди да стартира подписката за референдума през април. Тогава от БСП са заявявали, че 200 млрд. евро ще бъде печалбата от АЕЦ-а за 60 години. След това те започнаха да събират подписите именно с тази лъжа за 200 млрд.евро.
Казвам категорично, че това е една голяма лъжа, една абсурдна и невъзможна печалба, затова Станишев не иска да излезе срещу мен и да отговаря. Референдуми се правят, когато на хората се задават честни въпроси. Трябва да е ясно, че по време на тройната коалиция “Козлодуй” беше на загуба, а за миналата година печалбата на централата е едва 50 млн., поясни Костов.
Той обясни, че ако все пак хората гласуват с “да” на референдума и има активност над 25%, то това означава, че проблемът със строежа ще се реанимира отново и ако БСП се върнат на власт, ще възобновят проекта, но тази централа те никога няма да могат да я построят, а само ще се краде от нея, предупреждава лидерът на ДСБ.
Той коментира, че не се притеснява от скандалните агитки, които се появяват на техните срещи в страната.
Това са все един и също хора – от Атака, ВМРО и БСП, които ни следват с колите си и правят само скандали, посочи още бившият премиер.
Още от Бизнес
България централизира инвестициите: Ново суперминистерство поема всички стратегически проекти
Всички инвестиционни структури преминават под управлението на Министерството на икономиката, инвестициите и индустрията, а нов координационен механизъм ще ускорява реализацията на стратегически проекти в енергетиката, инфраструктурата и високите технологии
Централните банки се обръщат към златото: 45% планират нови покупки, докато доларът губи позиции
Рекорден дял от монетарните институции очакват да увеличат златните си резерви през следващата година, докато доверието в доминиращата роля на щатския долар в глобалната финансова система постепенно отслабва
След сделката между САЩ и Иран: цените на горивата бавно тръгнаха надолу на колонките у нас
Цени, каквито са били преди войната, може да има догодина по това време, смята енергийният експерт Боян Рашев