Красимир Дачев: Държавата е обхваната от схеми и монополи, държи се като бандит
- 08:24, 27 Ноември, 2016
Държавата се държи като бандит, обхваната е от схеми и монополи. Тази позиция изрази в студиото на Би Ти Ви бизнесменът Красимир Дачев, който коментира как сегашната политическа обстановка се отразява на бизнеса.
По думите му бизнесът обича спокойствието, прозрачността и прогнозируемостта. А политиката е това, което трябва да се концентрира върху възможността да увеличи приходите в държавата. Политиката е пари, тя е концентриран израз на икономиката.
България е най-бедната страна в ЕС с 6000 евро годишен доход на човек. Това означава - от 1000 лв. на месец 40% взима държавата. С 600 лева какво може да направите? Да си храните ли, да си купите дрехи, да инвестирате къща, да плащаме старите дългове ли? 10 лева както и да ги разпределиш, все са 10 лв., коментира той. Когато няма пари, не можем да говорим за политика”, категоричен е бизнесменът.
Дачев счита, че премиерът в оставка Бойко Борисов не е сбъркал, като е обвързал съдбата на кабинета си с изхода от президентските избори.
„Той знаеше, че на другия ден със становището на Патриотите, че няма да гласуват за бюджета, щеше да бъде бламиран с бюджета и да падне следващата седмица. Логично е при тази разпокъсаност на парламента”, смята бизнесменът.
По думите му в обществото има търпимост към тези, които крадат. „Москов почва да спира кражбите в здравеопазването, всички започват да пищят”, заяви Дачев.
Избраният за президент ген. Румен Радев е симптомът, символът, който окриля някои хора, крайно време е политиците да разберат, че така не може. Политиците у нас са толкова самодостатъчни, че избиратели не им трябват със схемата, която са си направили, каза още Дачев.
Във връзка с предложението на Патриотите за 300 лева минимална пенсия той посочи, че въпросът е откъде ще се извадят парите. Не може да ги платим, защото не ги произвеждаме, отбеляза той.
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг