Той посочи, че тези отстъпления могат да се видят във всяко едно нещо. Например вкарването на текстове между първо и второ четене на проекта за държавен бюджет, на бюджета на НОИ, с които се увеличават определени разходи или се налагат определени мерки.
Ако правителството дойде със заявка да е експертно, сега в момента изпълнява все повече линиите на двете управляващи партии. И това не би било странно, ако имаше коалиционно споразумение, което обикновено в страните с традиции е от 200-300 страници, от които обществото знае какво са се разбрали и какво подкрепят двете партии, и какво очакват да се свърши в рамките на този мандат.
В случая правителството има програма, но тя не е коалиционно споразумение. В началото се опитваха да ни убедят, че има демаркационна линия между правителството и политическите партии, но тази линия все повече и повече се размива. Това ме смущава дотолкова, доколкото лично аз симпатизирам на някои хора в правителството и смятам, че имат капацитета да направят нещо за държавата и разбират какво правят.
Нямам същото усещане за определени хора в парламента, които изпъкват на фона на хаотичните предложения, които правят, коментира Дацов.
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг