Младежите между 16 и 18 години ще имат право да работят след 22.00 часа, след промяна в закона от август догодина. Новината съобщи министърът на образованието и науката Тодор Танев по време на дискусия "Да! На българската икономика. Кадрите - проблем номер 1 за туристическата индустрия", която се състоя в Бургас.
Досега младежите имаха право да работят до 20.00 часа. Целта не е да експлоатираме детския труд, а да дадем възможност за реално дуално обучение, каза Танев, цитиран от БТА. Танев информира, че в Бургас ще бъде създаден интегрален колеж по туризъм. Четири дни в седмицата колежаните ще имат практика във фирми. Бизнесът ще "казва" колко кадри и в какви туристически специалности са му необходими. С бизнеса ще се работи и за разработването на учебните планове на новия интегрален колеж по туризъм.
Домакин на форума бе кметът Димитър Николов. Той каза, че българската образователна система трябва да се адаптира към по-различен метод на образование, за да могат да се създадат по-подготвени хора в бизнеса.
Още от Бизнес
Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“
Единият вижда стабилност в лицето на Гълъб Донев, другият определя бюджета му като „свинщина“ и настоява той да бъде изхвърлен
NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP
Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.
CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност
През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни