20 Март, 2026

НАП в акция, дебне за некоректни клиенти

НАП в акция, дебне за некоректни клиенти

Първите резултати от проверките показват нарушения в около 10% от случаите, което е сравнително добра новина

Започна лятната контролна кампания на НАП съвместно с МВР и Агенция "Митници“. От приходната агенция уверяват, че до края на летния сезон предстоят над 25 000 проверки с основен акцент отчитането на оборота и издаването на касови бележки, предаде БНР.

Първите резултати от проверките показват нарушения в около 10% от случаите, което всъщност е сравнително добра новина. Това обясни Росен Бъчваров, говорител на НАП. 

"Това, което НАП прави, не е да колекционира актове и да събира повече глоби от миналата година. Това, което е ново тази година, е, че при неиздаването на касова бележка обичайната глоба се съпровожда със задължително запечатване на търговския обект за среден срок от около две седмици, което може да се окаже възпрепятстващо за дейността на търговците. Моят съвет е независимо от стойността на покупката винаги да бъде издавана касова бележка. Има десетки заведения, магазини, складове и всякакви други търговски обекти, които останат запечатани за среден срок", посочи той.

Сподели:

Коментари (0)

Трайчо Трайков: Енергията решава всичко, тя е новата валута на глобалната политика

Трайчо Трайков: Енергията решава всичко, тя е новата валута на глобалната политика

Министър Трайков очерта икономическата и геополитическа роля на енергетиката, като подчерта необходимостта от нисковъглероден и балансиран преход за България и Европа

Удари по енергийната инфраструктура в Близкия изток вдигнаха рязко цените на газа в Европа

Удари по енергийната инфраструктура в Близкия изток вдигнаха рязко цените на газа в Европа

Ключовият хъб за природен газ - TTF в Нидерландия, достигна ниво от 74 евро за мегаватчас, което е увеличение от 35%

Синя България: Мораториумът върху въглеродните квоти и първа победа на здравия разум

Синя България: Мораториумът върху въглеродните квоти и първа победа на здравия разум

От формацията са категорично срещу самоубийствените леви енергийни и климатични политики от последните години, лишени от здрав икономически смисъл