19 Юни, 2026

Разминахме се с газовата криза

Разминахме се с газовата криза

От 1 януари догодина ще влезе в сила новият договор за руски доставки. "Никой не трябва да поставя под съмнение това, защото имаме подписано споразумение с "Газпром експорт", че до 15 ноември ще бъде сключен новият договор", категоричен бе Добрев.

Очаква се България да вземе окончателно инвестиционно решение за "Южен поток" към 9 ноември. Страната ни е готова за изграждане на съоръжението на своя територия, но  сръбската страна има колебания за финансирането на своята част от проекта за газова връзка с България, затова в момента се подготвя меморандум между двете страни, стана ясно от думите не Добрев.

През май догодина се очаква да бъде завършена газовата връзка на България с Румъния, в началото на 2014 г. ще бъде готова връзката с Гърция, а в началото на 2015 година - със Сърбия, категоричен бе  министърът.

Добрев заедно с колегите си от Австрия, Гърция, Италия, Словения, както и Хърватия се срещнаха с Йотингер. Страните са свързани с проекта "Южен поток".

 

Сподели:
НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене

НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене

Заместник-министърът на финансите Людмила Петкова поясни, че се въвеждат две европейски директиви, предвижда се санкция, която може да бъде наложена на банка, на финансов холдинг, за принудително изпълнение при неизплащане на финансови задължения

Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани

Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани

Икономисти предупреждават, че новият дълг от 3,8 млрд. евро е следствие от натрупани бюджетни дефицити, ограничена ликвидност и години на отлагани финансови решения

Николай Василев: Има три причини да сме първи по ръст на инфлация в ЕС

Николай Василев: Има три причини да сме първи по ръст на инфлация в ЕС

Правителството не е дало никакви идеи за бюджета, въпреки това пораженчески веднага взима дълг, имаше само споменаване на микроскопични идеи за реформи

Коментари (0)