Френската банка "Сосиете женерал" е била обискирана във връзка с информация, че е открила близо 1000 офшорни фирми с помощта на панамската адвокатска кантора "Мосак Фонсека", съобщи Франс прес, като се позова на съдебен източник.
Централата на банката в парижкия квартал Дефанс е била претърсена от следователи на Централната служба за борба с финансовите и данъчни престъпления. По информация на източника са били иззети документи.
Обискът е бил част от предварителното разследване за прикриване на данъчни измами, което започна Националната финансова прокуратура на 4 април.
Още от Бизнес
САЩ получават мажоритарен дял върху добива на огромни залежи от венецуелския петрол
Новото съвместно дружество ще бъде вторият по големина корпоративен притежател на доказани петролни резерви в света след саудитската компания Saudi Aramco
Tesla изтегля 3 млн. коли заради дефект в дръжките на вратите - блокират и водят до множество смъртни случаи
След като китайските власти започнаха кампания за безопасност на превозните средства, Tesla беше принудена да изтегли автомобили, за да коригира дефекти и да избегне загубата на китайския пазар
Димитър Радев: Не изключвам ново повишение на лихвите, ЕЦБ трябва да е по-бдителна
Той отказа да коментира слуховете, че ще се кандидатира за президент и подчерта, че остава фокусиран върху работата си в БНБ