КТБ беше грешен модел на развитие на банка, създадена при правителството на Костов, имаше растеж при Борисов, но се срути при Орешарски, което, е по-важно. Това обяви в ефира на Нова ТВ финансовият министър Владислав Горанов.
На въпрос дали "баницата КТБ" е била разпределена в полза на депутата от ДПС Горанов отговори: Не знам как да направя това предположение. Аз не мога да направя такъв извод, тъй като не виждам никаква връзка между предполагаеми собствености на Пеевски и неща, които са задължения към банката. Интересен им е (Пеевски, бел. ред.) вероятно. Тези неща ще продължават да си битуват до безкрай в обществения живот. Може да се зададе и въпросът кои са „агнешките главички“ примерно. Това са едни митологии и митологеми, създавани в българското общество във времето. Някои са по-пресни, други са от по-назад. Всеки си има история.
Финансовият министър обясни, че има изготвен "нелош анализ" на приватизационните сделки, в който са посочени "недъзите на приватизацията". Преди това той обясни какво е имал предвид премиерът Бойко Борисов в деня на балотажа, използвайки фразата за "агнешките главички".
„Имаше един председател на икономическата комисия от Разград, една група хора, които покрай него се развиваха и т.н., и т.н.", заяви той, фиксирайки правителството на Иван Костов в периода 1997 до 2001 г.
Горанов бе категоричен, че и в момента продължава разследването по източването на КТБ.
"Нищо не ни е спряло, всички които имат доказана вина във връзка с източването на КТБ, са обект на досъдебно производство. От прокуратурата знам, че са в доста напреднал етап", поясни Горанов, според когото големият проблем при аферата е възстановяването на голяма част от парите.
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг