27 Май, 2026

Ангелкова ще рекламира България в Париж с таратор по автентична рецепта

Ангелкова ще рекламира България в Париж с таратор по автентична рецепта

Министърът на туризма Николина Ангелкова ще открие в Париж туристическия панаир "България – култура и традиции", който съпътства експозицията с българските тракийски съкровища в Лувър, съобщиха от пресцентъра на министерството.

От него става ясно още, че освен с археологически открития, ще впечатлим францизите и с кулинария.

"Сред атракциите на туристическия фест ще е и готварски съд с вместимост 1 тон, копие на казана от магерницата на българския манастир "Св. Георги" в Света гора на Атон. Медният ръчно кован казан тежи 200 кг и е с размер 2 метра в диаметър, а капакът му се повдига от специален кран. От него могат да се сервират над 3 000 порции. С помощта на този автентичен български готварски съд популярният тв водещ Ути Бъчваров ще организира едно кулинарно пътешествие за посетителите и жителите на Париж като им приготви истински български таратор – по стара, изпитана рецепта", съобщават още от ведомството на Ангелкова.

На официалното откриване се очаква да присъстват представители на Френската агенция за насърчаване на малки и средни предприятия и за инвестициите, Търговската палата на Париж, туристически агенции от България и Франция. Фестивалът включва още туристически презентации, богата музикална програма, художествени ателиета за типично български занаяти, литературни премиери, дегустации и др. 

Сподели:
Най-цветното място в България оживява това лято край София

Най-цветното място в България оживява това лято край София

Това лято Хидропарк “Вятърните мелници” ще се превърне в истинска цветна приказка и едно от най-впечатляващите места за разходка, почивка и летни емоции в България.

Триумфът на Дара в "Евровизия" взриви цените на нощувките в София

Триумфът на Дара в "Евровизия" взриви цените на нощувките в София

След "Бангаранга" цените на имотите също се изстреляха нагоре, но експерти предупреждават, че тази тенденция може да предизвика обратния ефект

Бивша стюардеса разкри 11 грешки на пътниците при дълги полети

Бивша стюардеса разкри 11 грешки на пътниците при дълги полети

Една от честите грешки е, например, че някои пътници ограничават приема на вода по време на полет, но сухият въздух и голямата надморска височина могат да допринесат за дехидратация

Коментари (0)