30 Юли, 2026

Ето кои са най-стиснатите туристи

Ето кои са най-стиснатите туристи

Компанията „Дайрект лайн травъл" състави класация на най-стиснатите и най-щедрите туристи. Те са подредени според бакшишите, които оставят в заведенията, пише безплатният в. „Метро", цитиран от БТА.

В анкетата са взели участие 105 бара и ресторанта от целия свят. От получените данни било видно, че най-стиснати са французите. Те оглавили класацията, след като 30 процента от анкетираните сервитьори били на това мнение.

На второ място се наредили британците, които събрали 20 на сто от вота. Трети са италианците с 11 на сто от събраните гласове.

Най-щедри по отношение на оставянето на бакшиш пък са американските туристи с 27 на сто от предпочитанията на барманите. Следват ги германските летовници, събрали 21 процента от гласовете.

Сподели:
Отнеха отличието „Син флаг“на 9 плажа в Гърция - след внезапни проверки

Отнеха отличието „Син флаг“на 9 плажа в Гърция - след внезапни проверки

Решението засяга плажове на островите Хиос и Парос и не е свързано с качеството на водата, а с пропуски при предоставянето на услуги за посетителите, безопасността и информираността

Вместо плажове и море – на село и край Дунава: наша съседка с туристически бум

Вместо плажове и море – на село и край Дунава: наша съседка с туристически бум

Става дума за Сърбия, която все по-уверено затвърждава позициите си на международния туристически пазар

Пламен Абровски: Нашето вино е във визитната картичка на България

Пламен Абровски: Нашето вино е във визитната картичка на България

Министърът на земеделието и храните акцентира върху необходимостта българското вино и българската храна да бъдат представяни заедно като част от цялостното туристическо преживяване

Коментари (0)