Ключови фигури на ГЕРБ се събраха вчера на неофициална среща, за да обсъдят спешни законодателни мерки за спасяване на Черноморието от бетона. Малко след 16 ч. в сградата на Народното събрание пристигнаха регионалният министър Лиляна Павлова, министърът на екологията Ивелина Василева, шефът на Дирекцията за национален строителен контрол Милка Гечева и дузина експерти от министерствата. Заедно с депутати те изпълниха една от големите зали, без да коментират целта на проявата.
По неофициална информация министрите са дискутирали какви мерки може да се приемат в най-кратки срокове, за да се пресекат опитите за незаконно застрояване на Черноморието, които зачестиха напоследък, пише "Преса". Най-драстичният случай беше в къмпинг „Юг“, където инвеститор изля бетонни плочи върху дюни. По-късно стана ясно, че друга фирма строи в Синеморец върху терен, който попада в Природен парк „Странджа“.
Днес управляващите организират кръгла маса в парламента за опазване на Черноморието, на която са поканени представители на природозащитни организации и заинтересовани институции.


Коментари (0)