22 Декември, 2025

Няма грешка – България в Топ 10 на най-добрите страни за посещение през 2014 г.

Няма грешка – България в Топ 10 на най-добрите страни за посещение през 2014 г.

В класацията  на британското туристическо издателство "Ръф Гайдс" (Rough Guides) страната ни е на осмо място.

Тя е привлякла вниманието с невероятните си плажове, минералната вода, ниските цени, културно-историческите обекти и приятелски настроените хора.

Според създателите на класацията туристите не трябва да пропускат да посетят храм-паметника "Александър Невски", Рилския манастир, Стария град в Пловдив, природен парк Витоша, Копривщица, плажните барове по черноморието, както и да пробват българското кисело мляко.

Държавата ни е сравнена с Хърватия, но се препоръчва като по-евтина и не пренаселена с туристи.

В класацията преди България се нареждат Етиопия, Мадагаскар, Бразилия, Турция, Грузия, Руанда и Япония, а на девето и десето място са съответно Македония и Филипините.

Сподели:

Коментари (0)

Край на зелените карти - САЩ спря визовия жребий по нареждане на Тръмп

Край на зелените карти - САЩ спря визовия жребий по нареждане на Тръмп

Повод за крайната мярка са кървавите стрелби в университета "Браун" и Масачузетския технологичен институт (MIT) на Кристи Ноем, влязъл със зелена карта в Америка

 Боровец и Банско отново в челни позиции на най-изгодните зимни дестинации

Боровец и Банско отново в челни позиции на най-изгодните зимни дестинации

Според класация на британската компания „Post Office Travel Money“ двата български зимни курорта привличат туристите с относително ниските цени и качествени туристически услуги

София попадна в Топ 10 на най-достъпни европейски дестинации

София попадна в Топ 10 на най-достъпни европейски дестинации

С ниските цени, качество на туристическите услуги и интересни културни маршрути, столицата на България зае 5-ото място в престижната класация на туристическия портал Travel Off Path